EgeSuvevaheaeg

pühapäev, august 27, 2006

Suvi lõpul
















Ja nii see ongi.. varsti kooli! Õudne. Ma olen ka viimastel aegadel huvitavaid asju teinud. Käisin üle Eestilisel õpilasmaleva kokkutulekul. Seal oli päris tore - huvitavad üritused, põnevad ööd ja hea toit. Üritus kestis kolm päeva Kundas Lammasmäel ja ööbisime telkides.

Panen üles ka mõned pildid, kus olen ka mina peal:
Mina ja mu sõber Mikk
Laagri lõpetamine + meie ilusad oranžid särgid.
Esimese õhtu stiilipidu 60-ndatest.


Muidu olen niisama sõpradega õues käinud ja suve nautinud. Kunagi koolis näeme siis !

esmaspäev, august 14, 2006

Jutud

Muud uudised:
Ma olen kuulnud jutte, et me pidime saama koolist päevikud. Pole üldse kindel, aga ma igaks juhuks veel ei osta poest päevaraamatut.


See aasta ma järjekordselt EI SAA tulla aiatööle. Täna olime reisil ja homme ning ülehomme oleme laagris. Mul on sellest muidugi väga kahju, aga eks siis töötame kooli ajal.
Laager on Eesti Õpilasmaleva kokkutulek. Türilt läheb 15 inimest( Andra ja Mikk meie klassist ka). See on kolm päeva ja kokku on seal umbes 900 õpilast. Hagudi II vahetuses sain raha 800 krooni. Olen väga õnnelik, sest olen suutnud koguda juba umbes 3000 krooni suvega.
Ja Väga suured õnnesoovid suve sünnipäevalastele Mikule, Kerstile ja Avele!

Mõtlesin, et kellegil meelest ei läheks, siis kirjutan sünnipäevad ülesse (et mul endal ka sassi ei läheks). Teeme järjekorra kooliaasta järgi.
15. september - Andra
28. september - Kaspar
18. november - Ardo
3. detsember - Allan
1. jaanuar - Ege
23. jaanuar - Minni
13. veebruar - Gelly
14. veebruar - Tanel
20. veebruar - Piia Maria
29. märts - Ardi
16. aprill - Kerdo
9. mai - Liisa
27. mai - Taaniel
18. juuli - Mikk
4. august - Kersti
5. august - Ave
21. august - Moonika
28. august - Tarvo
29. august - Lauri

Meie Mees ja sõit Piirissaarde

11. august oli Viljandi laululaval Meie Mehe viimane kontsert. Minagi käisin seda koos oma sõbrannadega vaatamas. Mulle oli pilet 80.- (noorem kooliiga) See hakkas õhtul kell üheksa ja lõpes umbes kesköö paiku. Õhtujuht oli Madis Milling ja kontserti alustas Tanel Padar & The Sun. See oli päris mõnus, aga rahvas nügis ja hüppas palju. Jätkas naljaansambel Lord ja siis Smilers, neid oli kaunid (naljakad) kostüümid. Ja lõpuks oodatud Meie Mees. Nende auks oli ka enne lõppu lava tagant ilutulestik, aga me seda eriti ei näinud, sest meie "fännasime" täitsa ees. Kontsert läbi jalutasime ööbimispaika ja nägime autode kokkupõrget. Inimesed viga ei saanud ja politsei ol ka kiiresti kohal. See oli põnev nädalavahetus!

Täna käisime perega Peipsi järvel asuvas Piirissaarel. Sinna sõitsime me väikse laevaga PEKSI, mis koledasti mürises ja loksus. Saarele oli tee umbes 8km. Märkide järgi võis seal autoga sõita kuni 20km/h ja 23.00 - 06.00 oli üldse sõidukeeld. Autosi oli ka seal muidugi ainult kaks või kolm ja mõned kastidega motikad või midagi sarnast oli ka. Inimesi elab seal umbes 80 ja talvel on ainult 50. Tegeldakse kalapüügiga ja sibulakasvatamisega. Kalapüük on lubatud ainult kaks kuud aastas, kevadel üks ja sügisel teine. Noori on seal Väga vähe ja lapsi polegi. Mõned käivad ainult suvitamas. Terve saare peale oli ainult kolm küla ja kaks poodi. Ühest ostsin ma viimase jäätise ja teisse mahtus sisse ainult 5 inimest. Karjaloomi ei olnud, ainult neli koera ja paar kassi. Info saime me kõik kohalikudega suheldes.
Kellel huvi võib vaadata kodulehte http://piirissaar.pri.ee/est.index.php

esmaspäev, august 07, 2006

Soomes käidud

Eelmise nädala kolmapäeva hommikul sõitsime orkestriga Soome. Tallinnast Helsingisse läksime Rosella laevaga, mis sõitis 3h. Soomes me ööbisime kuskil koguduse majas. Päeval me niisama vaatasime linna ja ilusaid kodusi. Õhtul oli orkestri proov ja pärast seda kell 19.00 oli esinemine. Inimesed tulid ikka ilusti vaatama ja meil läks kontsert ka üpris hästi. Orkestri vahepeal laulis Mikk Dede. Peale esinemist käisime grillimas ja kooki söömas. Enne magama minekut mängisime veel palli ja käisime jõusaalis. Järgmine hommik oli kell 08.00 äratus. Sõime, panime asjad kokku ja läksime bussile. Sõitsime kuskile "Arboretum Mustila" - sse. See on nagu mets, kuhu oli istutatud igasuguseid harvaesinevaid taimi. Muidugi oli seal tore, aga kuna paljud olid väsinud tundus jama. Pärast seda läksime ühte teise linna, kus anti meil aega 2h. Meie vaatasime niisama ringi ja käisime poodides. Sellele järgnes pikk bussisõit Helsingisse. Koju sõitsime laevaga Galaxy, see oli suurem ja ilusam kui teine. Seekord oli põnevam ja rohkem inimesi... Türile jõudsime alles kell üks öösel. Läksin kohe koju magama ja ärkasin alles keskpäeval.

Samal õhtul sõitsin rongiga Võhmasse linnapäevadele. Laupäeval läksime laadale, mis oli eriti väike. Õhtul esines Smilers, mulle meeldis. Pärast seda oli jama disko, sest DJ lasi ainult oma maitse muusikat. Nädal oli päris teguderohke ja lõbus!