EgeSuvevaheaeg

esmaspäev, august 14, 2006

Meie Mees ja sõit Piirissaarde

11. august oli Viljandi laululaval Meie Mehe viimane kontsert. Minagi käisin seda koos oma sõbrannadega vaatamas. Mulle oli pilet 80.- (noorem kooliiga) See hakkas õhtul kell üheksa ja lõpes umbes kesköö paiku. Õhtujuht oli Madis Milling ja kontserti alustas Tanel Padar & The Sun. See oli päris mõnus, aga rahvas nügis ja hüppas palju. Jätkas naljaansambel Lord ja siis Smilers, neid oli kaunid (naljakad) kostüümid. Ja lõpuks oodatud Meie Mees. Nende auks oli ka enne lõppu lava tagant ilutulestik, aga me seda eriti ei näinud, sest meie "fännasime" täitsa ees. Kontsert läbi jalutasime ööbimispaika ja nägime autode kokkupõrget. Inimesed viga ei saanud ja politsei ol ka kiiresti kohal. See oli põnev nädalavahetus!

Täna käisime perega Peipsi järvel asuvas Piirissaarel. Sinna sõitsime me väikse laevaga PEKSI, mis koledasti mürises ja loksus. Saarele oli tee umbes 8km. Märkide järgi võis seal autoga sõita kuni 20km/h ja 23.00 - 06.00 oli üldse sõidukeeld. Autosi oli ka seal muidugi ainult kaks või kolm ja mõned kastidega motikad või midagi sarnast oli ka. Inimesi elab seal umbes 80 ja talvel on ainult 50. Tegeldakse kalapüügiga ja sibulakasvatamisega. Kalapüük on lubatud ainult kaks kuud aastas, kevadel üks ja sügisel teine. Noori on seal Väga vähe ja lapsi polegi. Mõned käivad ainult suvitamas. Terve saare peale oli ainult kolm küla ja kaks poodi. Ühest ostsin ma viimase jäätise ja teisse mahtus sisse ainult 5 inimest. Karjaloomi ei olnud, ainult neli koera ja paar kassi. Info saime me kõik kohalikudega suheldes.
Kellel huvi võib vaadata kodulehte http://piirissaar.pri.ee/est.index.php